Strona główna > Ekonomia i Biznes > Kredyt Hipoteczny > pomoc prawna do kredytów frankowych

pomoc prawna do kredytów frankowych

pomoc prawna do kredytów frankowych

Jakie widzicie perspektywy, żeby walczyć z bankiem detalicznym przy kredycie frankowym? Podpisałam naprawdę ciężką umowę, jeszcze do pewnego momentu spłacałam, ale teraz wygląda to jeszcze gorzej, więc dajcie znać, co robić. Do kogo się zgłosić.

EeZnak

Posty: 4

 
W umowach o kredyty frankowe występuje najczęściej masa klauzul niedozwolonych, a to już podstawa do podjęcia walki.

Julian

Posty: 12

 
Zamiana kredytu frankowego na spłacany w PLN się opłaca, ale pod warunkiem właściwego określenia marży i tutaj musisz mieć też dodatkowe analizy, przegląd średniej branżowej. Wielu ludzi narzeka, że dostało ten sam syf, więc uważaj na to.

Dobruśw90

Posty: 3

 
Umowy z bankiem się przedawniają, więc wypada podejmować decyzje o walce nieco szybciej. Nie każdy o tym wie. Mamy bardzo skomplikowane prawo i samodzielne działania, czy negocjacje to mrzonka. Nikt Cię poważnie nie potraktuje.

Dresik

Posty: 8

 
Myślę, że jednak warto wykreślić hipotekę z księgi wieczystej. Wolność od zabezpieczeń to powinien być główny cel każdego kredytobiorcy teraz.

Gucio

Posty: 10

 
Też mam z nimi dobre doświadczenia. Generalnie specjaliści od odszkodowań, od kredytów frankowych, nikogo nie wysyłają w zastępstwie, tylko samodzielnie działają. To jest uczciwe podejście do klienta.

Black_Riot

Posty: 6

 
Myślę, że właśnie wyrok TSUE rozszerzył możliwości kredytobiorców w walce z bankami. Przecież to śmieszne, żeby tak mocno toksyczne narzędzie pozostało bez rozliczenia.

sertus34

Posty: 12

 
Jak PKO stworzyło fundusz na pokrycie kredytobiorców, więc już wiedzą od dawna, że wtopili temat. Teraz znowu się zaczyna ze wzrostem stóp procentowych. Już widać, że ludzie nie wiedzieli, co podpisują.

Damiano2

Posty: 3

 
Niektóre banki wyznaczają już fundusze ratunkowe związane z roszczeniami za kredyty frankowe, chociażby PKO, więc już wiedzą. W rezerwach uwzględniają. Większość spraw kończy się po konkretnym kontakcie prawnika z bankiem.

Black_Riot

Posty: 4

 
To prawda. W Polsce UOKiK stanął po stronie kredytobiorców, a coraz więcej ludzi się zrzesza i wspólnie walczy z bankami. Widać lekką panikę i teraz jeszcze wzrost stóp procentowych. Szykują się kolejne problemy dla sektora bankowości detalicznej. W Łodzi kancelaria https://www.kancelarianik.pl/ zajmuje się nawet niewielkimi roszczeniami. Ludzie właśnie często się zastanawiają, czy warto jeszcze walczyć, a warto moim zdaniem w każdym przypadku.

dermuster

Posty: 19